top of page

Топіарна стрижка рослин

Ландшафтна студія DROP запрошує вас у світ елегантного мистецтва – світ топіарної стрижки рослин. Весняна підрізка та формувальна стрижка дерев – це не просто технічні моменти, а справжнє мистецтво, втілене досвідченими фахівцями нашої студії.

Майстри DROP професійно формують та підтримують живоплоти, створюючи естетично привабливі зелені огорожі.

2. Формувальна (декоративна) стрижка листяного чагарника

Листяні чагарники перетворюються на справжні витвори мистецтва завдяки декоративній стрижці, що надає форму та гармонію.

3. Топіарна стрижка листяних дерев

Створення з дерев живих скульптур – це унікальне вміння, яке мають наші фахівці, надаючи деревам форму і характер.

4. Формувальна (декоративна) стрижка хвойних рослин

Хвойні рослини стають елементами декору завдяки мистецтву формувальної стрижки, що надає їм вишуканий вигляд.

5. Фігурна топіарна стрижка вічнозелених рослин

Ми створюємо унікальні фігурні композиції з вічнозелених рослин, які радують око і надають ділянці особливого шарму.

6. Топіарна стрижка арки

Топіарні арки стають чудовими елементами садового дизайну, вписуючись в архітектурний стиль вашої ділянки.

7. Топіарна стрижка бонсая

Ми піднімаємо мистецтво бонсай на новий рівень, створюючи дивовижні мініатюрні дерева, що мають гармонію та вишуканість.


Виконуємо роботи із озеленення ділянки. та створенню живоплоту з туй в Одесі та передмісті.


Коротко про Топіарні рослини

Сади з топіарною та орнаментальною, фігурною стрижкою рослин відомі ще з часів Стародавнього Єгипту та Стародавнього Риму. У нас вони набули розвитку за часів Петра I, коли почалося будівництво палаців на зразок Версаля з регулярними парками навколо них. Топіарна стрижка крім того, що вигідно підкреслює парадну частину ділянки, необхідна також при створенні приватних зон для усамітнення - кабінетів, боскетів, живоплотів. Солітери, що окремо стоять - бонсаї теж набули любові і популярності в сучасних садах.

Що стригти?

Для створення об'єктів топіару використовуються, як правило, дрібнолисті рослини: чим більше листя і рідше крона, тим більше місця займає об'єкт або композиція. Відповідно, куліса з липи дрібнолистої з кроною, вистриженою у формі куба, або берсо з в'яза дрібнолистого доречні в парках, а в невеликому саду використовуються такі рослини, як жимолість, барбариси Тунберга, туя західна і східна різних видів, глід звичайний , кипарисовики, тиси, самшити і т.д.

Класифікація рослин для топіару

Існує класифікація рослин, придатних для топіарних стрижок: для солітерів з формованою кроною (листяні та хвойні); з кроною фігурного формування (високі, середні, низькі); для стрижених стін (куліс); для живоплотів (колючих та неколючих, різної висоти, листопадних та вічнозелених).


Для України як солітерні посадки топіари найкраще використовувати хвойні рослини, стабільно декоративні цілий рік, – ту західну Smaragd, тую східну Aurea nana або ялівці (наприклад, Juniperus virginanum 'Skуrоскеt'), для скульптурної стрижки можна взяти самшит вічнозеле тис ягідний.

Коли стригти?

Стрижку для підтримки заданої форми слід проводити регулярно (але не під зиму – щоб рослина спокійно готувалася до стану сплячки, а не витрачала сили на додатковий приріст) садовими ножицями або кущорізами (мова йде в основному про стрижені огорожі, коли зрізається велика кількість гілок та напрямок) зростання пагонів вже не так важливо), а обрізка виконується з використанням секатора. Для ущільнення крони рослини зріз робиться над ниркою, яка «дивиться» всередину, кожна гілка обрізається окремо (обоє, солітери, бонсаї). Ранки спеціальним чином обробляються для якнайшвидшого загоєння зрізу. Обрізання слід проводити навесні. Бажано починати стригти рослини у віці п'яти років (коли коренева система вже добре сформована) і не стригати більше однієї третини від зеленої маси.

Як стригти?

При стрижці можна використовувати готові шаблони для точного витримування спочатку створеної форми. Ідеальна форма для стриженої живоплоту - широка знизу і звужується догори, так щоб нижні гілки отримували достатньо світла.

Це мистецтво вимагає відчутних витрат як створення фігур, орнаментів чи огорож, так і на постійне підтримання об'єктів садового дизайну в потрібній формі. У будь-якому випадку догляд за стриженими рослинами краще довірити фахівцям, і тоді задумані дизайнером оригінальні композиції довгі роки прикрашатимуть сад.

Створення топіарної стрижки

Довірте створення топіарної краси досвідченим рукам ландшафтних дизайнерів та садових архітекторів у Ландшафтній Студії DROP. Зробіть свій сад унікальним і неповторним, додавши до нього пишність топіарної стрижки.

зв'яжіться з нами за наступними контактами:

🌐 Наш веб-сайт: www.drop.od.ua 

📧 Электронная почта: omaraandrey@gmail.com 

📞 Телефон: +380674807471


Виконуємо також доглад за газоном.

Commentaires


bottom of page