top of page

Реконструкція озеленення в Одесі

Оновлено: 8 лист. 2023 р.

У далекому 2006 році Студія ландшафтного дизайну DROP виконала комплекс робіт з благоустрою та озеленення у Чорноморці в Одесі.


Рік настільки далекий, що ландшафтний проект озеленення прибудинкової території ми ще малювали олівцем, хоча вже частково освоювали комп'ютерну графіку.

Озеленення ділянки нам замовила молода сім'я, в якій чоловік був затятим рибалкою і однією з умов створення ландшафтного дизайну було створення декоративної водойми. Справді, навіщо їздити на рибалку, якщо на живих рибок можна подивитися і вдома в ставку, а за сильного бажання і закинути вудку. Дивом у нас збереглися фотографії створення водойми.

Спочатку ділянка була складна, з великими перепадами висот, тому для створення водоймища необхідно було виконати терасування території. Це дозволило створити кілька рівнів, на яких розташувалися водоймище, альпійська гірка та інші елементи ландшафтного дизайну. І як наслідок у ці тераси і чудово вписалася штучна водойма з альпійською гіркою. Нашими фахівцями був розроблений генплан та дендроплан території з чіткою за етапною схемою виконання робіт.


Створення водоймища на ділянці в Чорноморці

Будівництво водойми почалося з виїмки котловану. Котлован викопали у формі еліпса, глибиною близько 2 метрів. Внутрішня поверхня котловану була укріплена бетоном.

Далі, в котлован був засипаний шар піску та гравію. На шар гравію було укладено гідроізоляційний матеріал. Як гідроізоляційний матеріал була використана мембрана для ставків високої щільності. Після укладання гідроізоляційного матеріалу ставок був облицьований декоративним каменем. Водойма була заповнена водою. У ставок було випущено декоративні рибки.


Альпійська гірка

Альпійська гірка була розташована на одному з рівнів тераси. Для створення альпійської гірки були використані різні види каміння, моху та рослин. Камені були підібрані таким чином, щоб вони створювали природний та гармонійний вигляд. Мох та рослини були підібрані таким чином, щоб вони добре росли в умовах підвищеної вологості.


Отриманий результат озеленення у 2006 році

В результаті проведених робіт ділянка була повністю перетворена. Він став доглянутим і красивим, а водоймище з альпійською гіркою стало справжньою окрасою ділянки.

Створення декоративного водоймища на ділянці - це складний та трудомісткий процес, який потребує ретельного планування та кваліфікованого виконання. Але результат того вартий. Декоративна водойма може стати справжньою окрасою будь-якої ділянки і подарувати її власникам багато позитивних емоцій.

Ось фото, як ми це робили.


Минуло десятиліття, ділянка у Чорноморці повністю перетворилася. Рослини розрослися і набули природного вигляду. Наче століттями тут росли.

Дерева та чагарники піднялися високо у небо, створюючи тінь у зонах відпочинку влітку. Хвойні рослини стали ще густішими та зеленішими. Троянди розцвіли яскравими фарбами, створюючи неповторний аромат.

Водойма набула природного вигляду. У ньому плавали декоративні рибки, тішивши око власників ділянки. Альпійська гірка стала ще мальовничішою, обростаючи новими рослинами.


Сім'я, яка замовила озеленення ділянки, анітрохи не пошкодувала про своє рішення. Ділянка стала їх улюбленим місцем відпочинку. Тут вони могли насолоджуватися красою природи, проводити час із сім'єю та друзями.

При проектуванні та створенні проекту в 2006 році частину території ми залишали під плодово-городні угіддя, пару плодових дерев, смородина, аґрус тощо....


приступили до реконструкції озеленення

Через роки, господарі ділянки в Чорноморці зрозуміли, що краса все-таки практичніша, цікавіша і потрібніша, так що замість плодової частини вирішили за допомогою наших фахівців влаштувати сад каміння.

Фоном саду каміння, а також живою огорожею від сусідських очей, виступає Тисс Хіллі. Нині він ще не великий. Це вічнозелена рослина, яка добре переносить стрижку та формування. Тиси були посаджені щільно один до одного, щоб створити живопліт від сусідських очей.

У саду каміння також було висаджено різні види каміння, мохів та рослин. Рослини були підібрані таким чином, щоб вони добре росли в умовах підвищеної вологості та тіні. Під знову посаджені рослини було підведено систему автоматичного краплинного поливу.


Результат реконструкції ландшафтного дизайну

Результат реконструкції озеленення перевершив усі очікування. Сад каміння став справжньою окрасою ділянки. Він виглядає природно та гармонійно, створюючи відчуття спокою та умиротворення.

Всі гості ділянки у захваті від нового саду. Вони зазначають, що він створює особливий настрій та атмосферу.

Реконструкція саду каміння - це відмінний приклад того, як можна перетворити ділянку, зробивши її більш красивою та функціональною. Сад каміння стане справжньою окрасою будь-якої ділянки і радуватиме його власників довгі роки.

Сад каміння - це не тільки красиво, але й практично. Він вимагає мінімального догляду. Рослини в саду каміння не потребують частого поливу та підживлення. Вони також стійкі до шкідників та хвороб.

Сад каміння - це відмінний варіант для тих, хто хоче створити красиву і доглянуту ділянку, але не має багато часу на догляд за нею.

фото ділянки після реконструкції озеленення

відео про те, як у принципі робиться засипка корою або мармуровою крихтою


Студія ландшафтного дизайну DROP чекає на Ваші дзвінки та замовлення. Наші контакти


Замовляйте роботи із комплексного озеленення прибудинкових територій у фахівців ландшафтної студії DROP


Ми створимо для вас красивий та доглянутий сад, який радуватиме вас довгі роки.

Наші переваги:

  • Досвід роботи понад 20 років

  • Команда кваліфікованих спеціалістів

  • Індивідуальний підхід до кожного клієнта

  • Використання тільки якісних матеріалів та рослин

Що ми пропонуємо:

  • Ландшафтний дизайн

  • Озеленення ділянки

  • Встановлення системи автоматичного поливу

  • Догляд за садом

Зв'яжіться з нами сьогодні та отримайте безкоштовну консультацію!

Телефон: +380674807486 Сайт: https://drop.od.ua/

Час роботи: пн-пт з 9:00 до 18:00, сб з 10:00 до 16:00

Приходьте до нас і ми зробимо ваш сад мрією!

Comments


bottom of page