top of page

Догляд за газоном в Одесі

Красивий, зелений лужок, який Ви отримали перед будинком після укладання рулонного газону потребує регулярного і ретельного догляду. Догляд за газоном це не лише стрижка та полив. Ми пропонуємо набір послуг, які допоможуть газону залишатися в ідеальній формі:

  • Консультація агронома – від 500 грн.

  • Розробка рекомендацій щодо догляду за газоном персонально для Вашого газону від 500 грн.

  • Транспортні витрати по місту 500 грн. за містом від 8 грн. за кілометр.

Гнучка система знижок на всі послуги з догляду за Вашим газоном.

Стрижка газону Одеса

Стрижка (саме стрижка а не косовиця) це основа догляду за газоном. Робить газон щільніше, густіше, не дозволяє йому кущати і колоситися. Тому дуже важливо вчасно та регулярно підстригати свій лужок. Першу весняну стрижку треба розпочинати приблизно у середині березня. Дату Ви можете погодити з нами. Якщо висота трави досягла 6 см, значить час нам дзвонити. Висота газонної трави 2-4 см. Регулярність стрижки залежить від багатьох факторів, в середньому це раз на 4-7 днів.

Вартість послуг зі стрижки газону в Одесі.у гривнях за 1 метр квадратний:

  • Стрижка газону до 100 м2 – 10 грн.;

  • Стрижка газону від 100 – 7 грн.

  • Підрізування газону у важкодоступних місцях 12 грн. за метр погонний

Полив газону в Одесі.

Полив слід проводити регулярно приблизно з середини квітня. Навесні це два рази на тиждень, червень 3-4 рази в тиждень, липень - серпень кожен день, вересень 2 -3 рази на тиждень, жовтень раз в тиждень і в принципі готується до консервації системи поливу.

Як бачите полив це постійне захід у догляді за газоном і тут не вийде, особливо влітку, зараз поллю, поїду відпочивати на тиждень іншу, приїду і знову поллю. Газон здохне. Тому роблячи собі Газон, не забудьте про систему автоматичного поливу.

Автоматичний полив - запорука успіху та приживлюваності газону. Полив треба починати відразу після укладання рулонів газону. УВАГА ГАЗОН БЕЗ поливу

Вичісування газону в Одесі.

Вичісування (скарифікація, верткутація) трави проводиться в місці з першої весняної стрижкою. Саме з вичісування починається догляд за газоном в новому році. Газон треба ретельно вичесати граблями для очищення від старої (мертвої і в'янучої) трави, листя та сміття після зими. Дана процедура позбавляє газон від шкідників, грибкових захворювань. Прискорює ріст молодої трави. Добре було б проводити разом з аерацією газону.

Аерація газону в Одесі.

Аерація газону - це проколювання ґрунту на невелику глибину. У ґрунті утворюються отвори для повітря, які підводять кисень, вологу та добрива безпосередньо до кореневої системи трави. Бажано проводити разом із вичісуванням газону та добривом газону.

Вартість послуг з аерації газону в Одесі.у гривнях за 1 метр квадратний:

  • Аерація, вичісування газону до 100 м2 - 20 грн.;

  • Аерація, вичісування газону від 100 м2 - 17 грн.

Добриво газону в Одесі.

Підживлення газону - удобрення газону для внесення в траву необхідної кількості поживних речовин. Добрива поділяються на азотні, фосфорні та калійні. Ми підберемо для Вашого газону найкращі добрива, які будуть стимулювати зростання, покращувати колір, гартувати та захищати Вашу галявину.

Вартість послуг з удобрення газону в Одесі.у гривнях за 1 метр квадратний:

  • Внесення добрив розкидачем у газон до 400м2 – 2 грн.;

  • Внесення добрив розкидачем у газон від 400 – 1,5 грн.;

  • Мульчування газону (ґрунт сумішшю, торфом, піском) м2 - 7 грн.

  • Внесення добрив за допомогою обприскувача м2 – 2 грн.

Ремонт проблемних ділянок газону Одеса

Ми можемо виконати ремонт газону , а саме заміну старого газону на новий . Старий, зіпсований шматок газону знімаємо дёрнорезкой і замість нього кладемо Рулонний газон.

Вартість послуги з ремонту та відновленню газону (без урахування матеріалів) 10 грн. за м2

Видалення бур'яну вручну 5 грн за м2 Видалення бур'яну хімічно 3 грн. за м2

Заходи з обслуговування газону (готового газону в рулонах) після укладки

 

Перший тиждень


Полив: кожен день вранці і ввечері. До кінця першого тижня на нижній поверхні газону повинні з'явитися маленькі корінці. Загальний обсяг води - не менше 25л. на кожен кв.м. в день.

 

Другий тиждень


Полив: кожен день.
Стрижка: перше скошування проводиться поперек напрямку укладання рулонного газону.
Підживлення: після першого скошування проведіть підгодівлю газону комплексним добривом.

 

третій тиждень


Полив: в залежності від погоди але не рідше 2-3 рази на тиждень
Стрижка: друге скошування трав проводите під кутом до напрямку першого скошування.

 

четвертий тиждень


Ваш газон готовий до експлуатації.


Після укладання нового готового газону - полив слід починати негайно. Від укладання до поливу не повинно пройти більше 1 години в сонячний день і не більше 2-х годин в похмуру погоду. Якщо Ви застилаєте газоном велику ділянку, починайте полив паралельно з триваючою укладанням. Газон повинен бути політ рівномірно по всій площі з розрахунку 20-30 л / кв.м. в залежності від вологості газону і грунту під ним. Особливу увагу приділіть поливу країв застеленій площі і ділянок, що знаходяться на відкритих, сонячних місцях. Це дуже важливо. Можна сказати, що літр води вилитий на газон в першу годину після укладання, корисніше, ніж п'ять літрів через кілька годин.

 

ПОЛІВ, в подальшому, слід здійснювати мінімум 2 рази на тиждень і / або, при необхідності, частіше. Але пам'ятайте, надлишок вологи іноді буває небезпечніше її нестачі. Від одного поливу до іншого газон повинен добре просохнути. Однак, полив повинен бути рясним (не менше 20 л / м.кв.), Щоб повністю наситити грунт водою як мінімум на 10 см.

 

СКОШУВАННЯ слід проводити так часто, наскільки це можливо. Зазвичай буває досить косити газон один раз в тиждень, однак, для відомості, партерні газони і поля для гольфу скошують щодня, а футбольні поля мінімум 3 рази в тиждень. Оптимальна висота косіння - 4-5 см. (Висота залежить від призначення газону і видів трав). За одне скошування можна видаляти більше 1/3 частини висоти трави. Дуже важливо стежити, щоб ножі косарки були завжди гострими.

 

ПІДГОДІВЛЯ газону комплексними добривами повинна проводитися регулярно. Добрива сприяють зміцненню трав'яного покриву, підвищують його щільність і стійкість до посухи і захворювань, підтримують хороший колір і структуру газону.


Догляд за ГАЗОНОМ ПО СЕЗОНУ

зима

Взимку існує небезпека вимерзання газону. З першими заморозками трави вступають в період зимового спокою. Газон більше не слід тривожити. У зимовий час не рекомендується ходити по газону, поки немає достатньо великого сніжного покриву (20-25 см). Також не можна влаштовувати катки на газоні. Якщо в холодну пору року газон буде відчувати навантаження, навесні неминуча поява лисин, так як газонна трава більш схильна до вимерзання, ніж інші природні структури. Навесні, з початком періоду вегетації, такий газон виглядає плачевно. Місця, які відчували навантаження, стають бурими. Природне відновлення газону триватиме довго, а пошкодження рослинних тканин стають джерелом різних захворювань, що послаблює рослини. Якщо взимку газон не піддається навантаженням, то низькі температури і несприятливі кліматичні умови йому не зашкодять.

Якщо на Вашій ділянці хороший шар снігу висотою 20 - 25 см, то можете спати спокійно - він захистить газонні трави від вимерзання, сприятиме промоції вологи на початку весни. При більш тонкому сніговому покриві і дуже низьких температурах повітря, особливо в регіонах з сильними вітрами, рекомендується штучне збільшення товщини снігу на ділянці - "снегозадержание".

Взимку і на початку весни під час відлиги на поверхні снігового покриву утворюється крижана кірка. Її тривале збереження негативно впливає на повітрообмін рослин, що пригнічує розвиток газонних трав через нестачу кисню.

 

весна

Якщо газон молодий - зведіть до мінімуму всі пересування по сирому газону, так як велика ймовірність утворення слідів і вибоїн (особливо на молодих газонах).

Якщо виявлені вогнища ураження газону хворобами, необхідні термінові заходи по його оздоровленню і попередження їх розповсюдження. Викличте фахівців або проконсультуйтеся у спеціалізованій фірмі.

З настанням стійкого тепла слід відновити підгодівлі газону комплексними добривами. Навесні (в квітні і травні) вносите добрива з переважанням азоту. Цей живильний елемент в поєднанні з фосфором, калієм і мікроелементами забезпечить якнайшвидше відростання і відновлення газону після зими.

Після підсихання верхнього шару грунту виникає необхідність вертікутаціі або вертикальної стрижки. Вертикальні косарки мають щітки, дроту або леза, які проходять через траву і ріжуть її, можливо і верхній шар кореневої зони. При цьому машини виробляють одну або більше з трьох функцій. Перша, яка може бути досягнута простими граблями або щітками (grooming) - підняти бічні пагони вгору, щоб висота звичайної стрижки відповідала довжині пагонів і листя трави. Якщо цього не робити, то горизонтальні довгі пагони формують свої крони на поверхні (замість звичайного проростання з землі), що призводить до появи голих плям землі. Груммінг (grooming) на професійних газонах необхідно проводити раз на два-три тижні. Друга функція вертикальної стрижки - вирізування і видалення надлишків живого і мертвого дерну на поверхні і злегка вглиб дернини. Мета цієї процедури - запобігання накопичення перегною. Це робиться твердими лезами, закріпленими на горизонтальному валу. Пошкодження трави і дернини залежать від глибини різання. Цей тип стрижки важливо застосовувати безпосередньо перед піскуванням (топдрессінг) для полегшення проникнення частинок в кореневу зону. Третя функція вертикальної стрижки - допомога у видаленні перегною. Забезпечивши глибокі прорізання крізь шар перегною, вертикальна стрижка є життєво важливою частиною в програмі видалення перегною разом з аерацією (hole-coring) і топдрессінгом (top-dressing). Вертикальна стрижка робить можливим не тільки механічне видалення гною і залишків відмерлої трави, але і значно покращує фізичний стан грунту.

 

Пескование (топдрессінг). Мета пісковання (необхідно на дорослому газоні) - боротьба з накопиченням перегною, який є причиною утворення м'якої, всмоктуючої воду поверхні, що так чи інакше впливає на розвиток коренів, аерацію і дренаж. Перегній повинен контролюватися! Накопичення перегною в кількостях більше 10% починає позначатися на фізичні властивості грунту. Таким чином, при пескование необхідно визначити кількість матеріалу для сприятливої концентрації перегною і інших органічних речовин у складі грунту. Відомо, що при типовому щорічному притоці органіки у вигляді рослинних залишків 0,6 кг / м.кв. в верхньому шарі ґрунту, кількість матеріалу (піску), необхідне для забезпечення 10% змісту органічного матеріалу має становити 1,6 кг / м.кв. на рік. Якщо вносити велику кількість піску в один прийом, то його досить важко інтегрувати в кореневу зону і уникнути удушення трави. Так само, при такому важкому топдрессінге (top-dressing) залишається виразний тонкий шар піску (горизонт), що може стати причиною дрібної кореневої системи трави. Ще в 1974 році була розроблена система багаторазових топдрессінгов. Для газонів гольф-полів операція проводиться 4-6 разів за рослинний сезон, що не впливає на ігрові якості газону і дозволяє частинкам інтегруватися в рослинний шар. Важливим фактором є розмір частинок матеріалу. Зміна крупності піску - загальна причина поломки коренів в кореневих зонах. Склад піску за розміром частинок повинен бути не менше 80% (125-500 мікрометрів) і не менше 10% (дрібніше 125 мікрометрів). Звичайне кількість піску при «хорошою» практиці - близько 2 кг / м.кв. з вмістом 2% органіки. Топдрессінг (пескование) є частиною програми по запобіганню надмірної акумуляції органічної речовини на поверхні грунту. Додатково до топдрессінгу в цю програму входять здирання рослинних залишків (скарифікація або вертікутація) в комплексі з аерацією (spicing, coring), що дозволяє видалити небажаний матеріал з кореневої зони і забезпечити кращу інтеграцію піску в грунт. Ці додаткові процедури (одна або обидві) повинні бути виконані перед топдрессінгом для підготовки поверхні.

На ігрових полях проколювання, тобто аерацію (spicing), потрібно проводити один раз на місяць. Глибина проколювання залежить від природи кореневої зони. У практиці найбільш застосовувана аерація шляхом вирізання глибоких отворів (hole-coring) для усунення ущільнення в верхніх 100 мм. грунту.

 

На інтенсивно використовуваних футбольних і гольф-полях, такого роду - саме комплексне лікування може бути необхідно навесні і восени; на менш інтенсивно використовуваних - досить один раз на рік, навесні або восени.

В середині квітня (а часто і раніше) виникає необхідність першої стрижки газону, тому при відростанні трави на висоту 6-7 см проведіть укіс, залишаючи 4-5 см. І обов'язково газонокосаркою з травосборником. Не залишайте рослинні залишки на поверхні - це може привести до загнивання, і не косите занадто низько - дайте газону відновитися після зими.

Багато неприємностей доставляють бур'яни на газоні, а кульбаби особливо. Не хвилюйтеся даремно. Більшість бур'янів не виносить стрижки, після укосу газонна трава швидше розростається, пригнічуючи розвиток бур'янів, тому на тлі підгодівлі намагайтеся регулярно проводити стрижку і полив газону. Регулярність поливів і стрижок - ось найпростіше захід по боротьбі з бур'янами, але воно, звичайно, не гарантує повну перемогу. Якщо після цього найбільш життєздатні бур'яни все ж з'являються, то знищити їх допоможуть спеціальні пристосування для висмикування бур'янів з коренем і хімічні засоби, тобто гербіциди вибіркової дії. Якщо Ви вирішили застосувати гербіцид проти бур'янів, то обробку робіть в безвітряну, суху погоду. Врахуйте, що температура повітря не повинна перевищувати 25 градусів за Цельсієм. Виходячи з погодних умов, починайте регулярно поливати свій газон і не забувайте стригти його кожні 3-7 днів.

 

літо

Влітку продовжуйте поливати газон 2-3 рази в тиждень. Краще поливати в вечірній час, і пам'ятайте, що вода повинна просочувати землю мінімум на 10 см.

Влітку підгодовують газон добривами з переважанням фосфору. Після косіння і внесення добрив обов'язково добре пролийте газон. В особливо жаркий період можна залишати скошені рослинні залишки на поверхні газону, тобто використовувати газонокосарку з мульчирующим ефектом - це зменшить випаровування вологи.

Можливо, буде потрібно повторне застосування гербіциду для боротьби з бур'янами.

У міру використання газону ґрунт поступово ущільнюється, що утрудняє проникнення повітря до кореневої системи і створює умови для накопичення вуглекислого газу в верхньому шарі грунту. Все це уповільнює зростання і розвиток трав. Для підтримки оптимального газообміну проводите аерацію (spicing). Кількість обробок в сезон залежить від ступеня ущільнення грунту. Не обов'язково обробляти всю площу, можете проробляти це тільки в помітно ущільнених місцях.

 

 

осінь

Стає прохолодніше, і з приходом осінніх дощів наступає оптимальний час для "ремонту" газону. Можна підсіяти або замінити витоптані ділянки. Але, можливо, Вам і не варто турбуватися, якщо на Вашому газоні проводилися описані вище регулярні заходи по догляду. Як і раніше продовжуйте їх.

З настанням жовтня саме час подумати про підготовку газону до зими. Основним заходом є внесення фосфорно-калійних добрив в якості підживлення. Ці поживні елементи стимулюють коренеутворення трав і зміцнюють клітинну тканину, підвищуючи зимостійкість і стійкість рослин до хвороб. Після чергової стрижки внесіть ці добрива і проведіть полив. Якщо Ви використовуєте комплексне добриво, то в цьому випадку виберіть те, в якому частка азоту мінімальна.

 

Для підтримки оптимального режиму грунту вже сформованого газону необхідно провести проколювання грунту - аерацію (spicing), вертикальну стрижку і пескование (топдрессінг). Ця обробка сприяє відводу води в більш глибокі шари грунту і запобігає вимокання газону внаслідок частих осінніх дощів. Проколювання проводите в суху погоду на глибину 10-25 см, використовуючи спеціальну техніку.

Важливе значення для зимівлі газону має остання стрижка. Провести її слід в кінці жовтня або початку листопада з тим розрахунком, щоб трава встигла відновитися і відрости на 1-1,5 см. Висота трави повинна бути не нижче 5 см. Занадто високий травостій схильний вимерзання і випрівання, а надто короткий слабкий і буде страждати через нестачу дихання - занадто мала листова поверхня поглинання кисню.

 

Не забувайте вчасно прибирати з газону листя. Пам'ятайте, що довго лежить на поверхні газону скошена трава, опале листя, голки хвойних дерев, а також продукти життєдіяльності тварин і птахів призводять до утворення шару повсті, який погано пропускає дощову воду, заважає провітрювання газону. Постійна вологість цього шару навесні - сприяє розвитку хвороб, а восени - зменшення зимостійкості.

подготовка газона к зиме
bottom of page